Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Silicone |
| Temp. range min | -60 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Protection class | IP68 |
| Colour | Red |
| Ø cable diameter min | 9 mm |
| Ø cable diameter max | 14 mm |
| BxL | 25,4x13mm |
| Using for cable gland | SPRINT 32 |
| WISKA-Order no. | 10063934 |
| Type | RDE 32 LT |
| Packing unit | 25 |
| EAN number | 4007685639347 |
| Tariff number | 40169300 |
| ETIM-Classification | EC000441 |