Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polypropylene |
| Material sealing gasket | TPE |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Temperatures during install. | -5 °C - 60 °C |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Glow wire test | 960 °C |
| Voltage | 690 V |
| Rated current / A (Terminal) | 57 A |
| Rated cross section | 10 mm² |
| Terminals/poles | 5-pole, 10,0 mm² |
| Fixing | 4 internal openings |
| External dimensions LxWxH | 140 x 140 x 82 mm |
| Using for cable gland |
|
| Product Color | RAL 9005 |
| WISKA-Order no. | 10111101 |
| Type | COMBI MAR 1010/5 BK |
| Packing unit | 2 |
| ETIM-Classification | EC002600 |
| Tariff number | 85369010 |
| Remarks: Mounting: 4 internal openings outside of the sealing area Equipment: 10 knockouts side 5x M25/M32; 2x M20; 3x M20/M25 4 knockouts in the bottom 2x M25/M32; 2x M20/M25 4 captive cover screws including QUIXX EMS self-sealing membrane screw 2x M25; 1x M32 |
|