Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Brass nickel-plated |
| Surface | Nickel-plated |
| Temp. range min | -200 °C |
| Temp. range max | 250 °C |
| Thread type | PG |
| Ø Connection thread D | 29 |
| Key width SW | 41 mm |
| Collar diameter (E) | 45 mm |
| Total length TL | 4 mm |
| Order no. nickel-plated | 10062147 |
| Type | MMU 29 |
| Packing unit | 100 |
| EAN number | 4007685621472 |
| Tariff number | 74153300 |
| ETIM-Classification | EC000940 |