Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Brass nickel-plated |
| Surface | Nickel-plated |
| Temp. range min | -200 °C |
| Temp. range max | 250 °C |
| Protection class | IP54 |
| Thread type | PG |
| Ø Connection thread D | 16 |
| Length screw-in thread L | 6,5 mm |
| External diameter ED | 24 mm |
| Total length TL | 9,5 mm |
| Advice | with O-ring IP66/IP68 |
| Order no. nickel-plated | 10062155 |
| Type | MVS 16 |
| Packing unit | 100 |
| EAN number | 4007685621557 |
| Tariff number | 74198090 |
| ETIM-Classification | EC000032 |