Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | EPDM |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Protection class | IP68 |
| Ø cable diameter min | 28 mm |
| Ø cable diameter max | 38 mm |
| BxL | 50x25mm |
| Using for cable gland | SPRINT 63 |
| Product Color | RAL 9005 |
| Order no. RAL 9005 | 10062189 |
| Type | RDE 63 |
| Packing unit | 10 |
| EAN number | 4007685621892 |
| Tariff number | 40169300 |
| ETIM-Classification | EC000441 |