Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polystyrene, impact resistant |
| Temp. range min | -20 °C |
| Temp. range max | 60 °C |
| Protection class | IP56 |
| Advice | with sealing IP66/IP68 |
| Thread type | M |
| Ø Connection thread D | 25 |
| Lead | 1,5 |
| Length screw-in thread L | 8 mm |
| Total length TL | 11,5 mm |
| External diameter ED | 30 mm |
| Product Color | RAL 7035 |
| Order no. RAL 7035 | 10062493 |
| Type | EVS 25 LG |
| Packing unit | 100 |
| EAN number | 4007685624930 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000032 |