Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polyamide, fibre reinforced |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| Glow wire test | 650 °C |
| Thread type | M |
| Ø Connection thread D | 63 |
| Lead | 1,5 |
| Total length TL | 7 mm |
| Key width SW | 75 mm |
| Collar diameter (E) | 83 mm |
| Product Color | RAL 7001 |
| Order no. RAL 7001 | 10062719 |
| Type | EMUG 63 SG |
| Packing unit | 10 |
| EAN number | 4007685627191 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC000940 |