Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Brass nickel-plated |
| Temp. range min | -200 °C |
| Temp. range max | 250 °C |
| Thread type outer | M |
| Ø outer thread | 20 |
| Lead outer | 1,5 |
| Length screw-in thread L | 6 mm |
| Thread type inner | M |
| Ø inner thread | 16 |
| Lead inner | 1,5 |
| External diameter ED | 24 mm |
| Total length TL | 9 mm |
| Surface | Nickel-plated |
| Order no. nickel-plated | 10063942 |
| Type | MRM 20/16 |
| Packing unit | 100 |
| EAN number | 4007685639422 |
| Tariff number | 74198090 |
| ETIM-Classification | EC000938 |