Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polystyrene |
| Temp. range min | -20 °C |
| Temp. range max | 60 °C |
| Temperatures during install. | -5 °C - 60 °C |
| Protection class | IP20 |
| Voltage | 400 V |
| Wire | wired |
| Plug connector | 3x3p |
| External dimensions LxWxH | 108 x 98 x 44mm |
| Product Color | RAL 7035 |
| WISKA-Order no. | 10106030 |
| Type | WHK 608SD-3x3p-Ad-v |
| Packing unit | 5 |
| EAN number | 4007686015263 |
| Tariff number | 85369010 |
| Remarks: Cover WHK 608S, 3x built-in socket AC166 GEBU / 3-pole black VSE, wired lockable, Adels Contact |
|