Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10106746 |
| Type | 4000-1x26-110-2-CE |
| Material | Polycarbonate |
| Globe colour | Clear |
| Wattage | 26 W |
| Power^ | 1 x 26 W |
| Voltage | 110 V |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Connection | Connection box 607 |
| Operational areas | Engine room, Cargo hold, Outdoor |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 55 °C |
| Lightsource | LED |
| Lightsource incl. | Yes |
| Colour temperature | 5600 K |
| Luminous flux | 2800 lm |
| Colour rendering index | CRI > 80 |
| Ø cable diameter min | 7 mm |
| Ø cable diameter max | 17 mm |
| Rated Lifetime | L70/B50 @Ta +35 °C |
| System Lifetime | 100000 h |
| Mounting | Ceiling, Surface mounting, Wall |
| Colour | RAL 7035 |
| External dimensions LxWxH | 1175x62x53mm |
| Approval | RMRS, DNV-GL |
| Weight | 0,95 kg |
| Remarks: - Connection box COMBI 607 - 2 cable glands ESKV 25 RDE included - Breathing via VentPLUG mounted in end cap - Mounting via 2 clamps |
|