Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material Conduit fitting | polyamide UL94-V0 |
| Material sealing gasket | TPU |
| Protection class | IP68 |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| NW | 12 |
| Ø closure VD | 27,5 mm |
| Key width SW1 | 22 mm |
| Key width SW2 | 23 mm |
| Total length TL | 72,2 mm |
| Product Color | RAL 9005 |
| Type | BFC-12-12-BK |
| Order no. RAL 9005 | 10109727 |
| Packing unit | 5 |
| EAN number | 4007686264654 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC001176 |