Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material Conduit fitting | polyamide UL94-V0 |
| Material Connection thread | polyamide UL94-V0 |
| Material sealing gasket | TPU |
| Protection class | IP68 |
| Temp. range min | -40 °C |
| Temp. range max | 100 °C |
| NW | 23 |
| Thread type | M |
| Ø Connection thread D | 32 |
| Lead | 1,5 |
| Length screw-in thread L | 14,5 mm |
| Ø closure VD | 42,3 mm |
| Key width SW1 | 36 mm |
| Key width SW2 | 36 mm |
| Total length TL | 56,3 mm |
| Product Color | RAL 9005 |
| Type | EBFSI-23-32-BK |
| Order no. RAL 9005 | 10109743 |
| Packing unit | 25 |
| EAN number | 4007686264906 |
| Tariff number | 39269097 |
| ETIM-Classification | EC001176 |