Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10110593 |
| Type | 2000/LED-M/clear/5W |
| Material | PBT |
| Material globe/diffuser | Polycarbonate |
| Globe colour | Clear |
| Power^ | 1 x 5 W |
| Wattage | 5 W |
| Voltage | 230 V |
| Protection class | IP68 (2,0 bar 30min) |
| Temp. range min | -20 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Lampholder | LED-M |
| Lightsource | LED |
| Lightsource incl. | Yes |
| Colour temperature | 4000 K |
| Luminous flux | 869 lm |
| Light colour | 840 (cool white) |
| Rated Lifetime | L90/B10 @Ta +45 °C |
| System Lifetime | 50000 h |
| Material cable gland | Polyamide |
| Type of cable gland | ESKV 20 PLUS / 7,5-14mm |
| Using for cable gland |
|
| Ø cable diameter min | 7,5 mm |
| Ø cable diameter max | 14 mm |
| External dimensions LxWxH | 134x240mm |
| Weight | 0,66 kg |
| Approval | RMRS, DNV-GL |
| Colour | Black |
| Mounting | Upside, Upside down, Ceiling, Surface mounting |
| Equipment | 4 threaded knockout entry M20 |
| Tariff number | 85318070 |
| Remarks: - LED multi-purpose luminaire made of impact and water resistant plastic - protection class IP68 (2 bar – 30 min) - 2 cable glands M 20 (7,5 – 14mm) enclosed loose - clear cover - LED Light module 5W 230V 840 mounted |
|