Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10111195 |
| Type | 2010-1x15-24-MB-S-L01 |
| Material | PBT |
| Globe colour | Clear |
| Wattage | 15 W |
| Voltage | 24 V |
| Protection class | IP66 / IP68 (0,2 bar 30min) |
| Type of Voltage | DC |
| Operational areas | Outdoor, Indoor |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 50 °C |
| Lightsource | LED |
| Lightsource incl. | Yes |
| Colour temperature | 4000 K |
| Luminous flux | 1600 lm |
| Colour rendering index | RA>80 |
| Ø cable diameter min | 6 mm |
| Ø cable diameter max | 13 mm |
| Rated Lifetime | L90/B10 @Ta +45 °C |
| System Lifetime | 50000 h |
| Mounting | Upside down, Ceiling, Upside, Surface mounting, Wall |
| Using for cable gland |
|
| Colour | Black |
| External dimensions LxWxH | 238x168x69mm |
| Approval | DNV |
| Weight | 0,85 kg |
| Remarks: Bulb: LED included, fixed Color temperature: 4000K Beam angle: medium beam 50° Push-in connector 3-pole for cable Ø 6-13mm |
|