Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Polyamide |
| Product Color | white |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 80 °C |
| Glow wire test | 960 °C |
| Type | SP-HKT 1610 Terminal block |
| WISKA-Order no. | 22001224 |
| Packing unit | 1 |
| EAN number | 4007686270921 |
| Tariff number | 85369010 |
| Remarks: Terminal block 3-pole Terminals 16mm² Suitable for: COMBI 1610, COMBI MAR 1610 (max. 2 terminal blocks per box) |
|