Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 50100436 |
| Type | DT-760-WH-230/230-PB |
| Material | Polyamide, fibre reinforced |
| Material globe/diffuser | PMMA |
| Globe colour | white |
| Power^ | 2 x 65 W |
| Voltage | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Protection class | IP56 |
| Operational areas | Outdoor |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 55 °C |
| Lampholder | P28s |
| Number of lampholder | 2 ST |
| Lightsource | Incandescent lamp |
| Lightsource incl. | Yes |
| Signal range | 6nm |
| Model | Double masthead light |
| Sector | 225° |
| Using for cable gland |
|
| Material cable gland | Polyamide |
| Ø cable diameter min | 6 mm |
| Ø cable diameter max | 13 mm |
| Mounting | Upside |
| Colour | Black |
| External dimensions LxWxH | 200x250x417mm |
| Weight | 4,1 kg |
| Approval | DNV-GL, UL, MED, BSH |
| Tariff number | 94054940 |
| Remarks: - Cable connection via cable connection box |
|