Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| Material | Brass chromium-plated |
| Temp. range min | -150 °C |
| Temp. range max | 250 °C |
| Thread type | M |
| Ø Connection thread D | 72 |
| Lead | 2 |
| Key width SW | 85 mm |
| Collar diameter (E) | 92 mm |
| Total length TL | 10 mm |
| Advice | ** Octagonal |
| Surface | Chromium-plated |
| Order no. chrome-plated | 10012075 |
| Type | GM 72/Cr |
| Packing unit | 1 |
| ETIM-Classification | EC000940 |