Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10016534 |
| Type | 3720+EO-R/AR+PBL-R/AR+PBL-G/AR-1xZ14 |
| Voltage | 230 V |
| Type of Voltage | AC |
| Current | 6 A |
| Protection class | IP56 |
| Material | Brass |
| Using for cable gland |
|
| Type of cable gland | M 24 x 1,5 |
| Ø cable diameter min | 12 mm |
| Ø cable diameter max | 14,5 mm |
| Mounting | Surface mounting |
| Type of cable | armoured |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Type of switch | Multiple push buttons |
| Weight | 2,1 kg |
| Tariff number | 85363010 |
| Equipment: 1 Emergency off button red 1 breaking contact, 1 closing contact 1 Push button light red 1 breaking contact, 1 closing contact 1 Push button light green 1 breaking contact, 1 closing contact Remarks: - Push button acc. to IEC/EN 60947 - Uimp max. = 6KV - Max. 3 contacts per push button (AR, AA, RR or 1 LED indicator lamp) |
|