Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10102375 |
| Type | SW200 -250-X(24)-P17 |
| Material | Stainless steel |
| Colour | RAL 9016 |
| Surface | Powder coated |
| Wattage | 250 W |
| Voltage max. (V) | 24 V |
| Type of Voltage | AC / DC |
| Protection class | IP56 |
| Operational areas | Outdoor |
| Reflector | Glass |
| Focusing | fixed focus |
| Lightsource | Halogen lamp |
| Lightsource incl. | No |
| Light performance | immediately |
| Range (1 lux) | 848 m |
| Light intensity mio/cd | 0,7 |
| Divergence | 6,5°I/10 |
| Lampholder | G6,35 |
| Number of lampholder | 1 ST |
| Temp. range min | -25 °C |
| Temp. range max | 45 °C |
| Type of cable gland | ESVGS 20 |
| Material cable gland | Polyamide |
| Type of cable | non-armoured |
| Power cable | H07RN-F 3x1,5mm² |
| Ø cable diameter min | 6 mm |
| Ø cable diameter max | 13 mm |
| Globe colour | Clear |
| External dimensions LxWxH | 280 x 195 x 355 |
| Mounting | Upside |
| Weight | 4,3 kg |
| Tariff number | 94054910 |
| Remarks: SW200: Searchlight for halogen lamp 24V, IP56, glass parabolic mirror 200mm 250W Voltage: 24V P17: deck D200V, stainless steel Equipment: - Toughened front glass - Rubber sealing - Quick fastening devices - Connection cable 3m |
|