Products may differ in size, colour and appearance to those shown. If you require further information or customisation, please contact us directly.
| WISKA-Order no. | 10112728 |
| Type | 4000-2x26-230-2-CA-LE |
| Material | Polycarbonate |
| Globe colour | Clear |
| Wattage | 52 W |
| Power^ | 2 x 26 W |
| Voltage | 230 V |
| Protection class | IP66 / IP67 |
| Type of Voltage | AC |
| Frequence | 50/60 Hz |
| Connection | connection box 1210 |
| Operational areas | Engine room, Cargo hold, Outdoor |
| Temp. range min | -30 °C |
| Temp. range max | 55 °C |
| Lightsource | LED |
| Lightsource incl. | Yes |
| Colour temperature | 5600 K |
| Luminous flux | 5600 lm |
| Colour rendering index | CRI > 80 |
| Ø cable diameter min | 7,5 mm |
| Ø cable diameter max | 14 mm |
| Rated Lifetime | L70/B50 @Ta +35 °C |
| System Lifetime | 100000 h |
| Mounting | Ceiling, Wall, Surface mounting |
| Colour | RAL 7035 |
| External dimensions LxWxH | 1292x220x83mm |
| Approval | RMRS, DNV-GL |
| Weight | 1,2 kg |
| Remarks: LED strip VentPLUG mounted in end cap Connection box COMBI MAR 1210 2 cable glands ESKV 20 Plus included Mounting via 2 mounting rails |
|